• Konsept
Gelecek Mutlu Gelecek

GELECEK MUTLU GELECEK

Geleceğin tanımı herkes için ayrı olsa da gelecek aslında yaşadığımız şu andır. Nefes aldığımız her saniye geçmişe karışmakta ve geleceğimize yol almaktadır. Bugünü ne kadar verimli ve sağlıklı yaşayabilirsek geleceğimiz de o denli güzel olur. Geleceğimizin umut ışığı olan çocuklarımızın geleceğini sağlık ve başarı temelleri üzerine kurmak çok önemlidir. Çünkü sağlık ve eğitim bu hayatın en önemli iki unsuru olmakla beraber geleceğin başarılı insanlarını yetiştirebilmenin kilit noktasıdır.

Yeterli Beslenme Sağlıklı Hayat

YETERLİ BESLENME SAĞLIKLI HAYAT

Yanlış beslenme sebebiyle birçok hastalık ortaya çıkmaktadır. Kültürel olarak yeme-içme eylemini seven bir toplum olmamız da bu yanlışları körüklemektedir. Tabağınızın doluluk oranı ile yeterli ve dengeli beslenme arasındaki ilişki doğru orantılı değildir. Çünkü yeterli ve dengeli beslenme, vücudun kapasitesi ile ilintilidir. Öğün başına alınması gereken kalori bellidir. Bunu dengeli bir şekilde gerçekleştirdiğinizde, hem yeterli hem de dengeli bir beslenme alışkanlığı kazanmış olursunuz.

GELECEK SAĞLIKLI BESLENECEK

Gelecek Sağlıklı Beslenecek

İşte bizim sorumluluğumuz; tam da bu noktada başlıyor. Çocuklarımızda görülen günümüz hastalık ve sorunlarının birçoğu sağlıksız ve dengesiz beslenme kaynaklı olduğunu biliyoruz. Mamabüs ailesi olarak, amacımız; okullarda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın obezite ile mücadele etmede; yeterli, sağlıklı ve dengeli beslenmesini sağlamaktır. Bu bağlamda hayata geçirdiğimiz ‘Gelecek Mutlu Gelecek’ konseptimizle, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı geleceğe mutlu, başarılı ve sağlıklı bir şekilde hazırlanmasını hedeflemekteyiz.